Ciemne ściany czyli tło idealne

Ciemne ściany czyli tło idealne

Ciemny grafit stał się tłem dla nowej prezentacji asortymentu firm Vitra i Artek, dwóch współczesnych marek projektowych, które połączyły siły, jesienią ubiegłego roku. Jest to doskonała fuzja ich fińskiego i niemieckiego dziedzictwa : prostoty i praktyczności. Projekt na poddaszu VitraHaus w Weil am Rhein pełnen światła i życia dzięki połączeniu z naturalnymi kolorami, roślinami dał fantastyczny efekt przestrzeni do pracy, wypoczynku i rozrywki.

Ponieważ ciemne ściany wciąż budzą straszliwy lęk u wszystkich urządzających swoje domy i mieszkania ta aranżacja pokazuje, że jest to błąd a argumenty, że ciemne pomniejsza i zasmuca są już bardzo passe. Ciemne ściany stanowią doskonałe tło dla sztuki, dzięki nim nawet najbardziej zimne wnętrza zyskują niesamowity look. W towarzystwie białych i jasnych elementów jak np. sztukaterie tworzą niepowtarzalny klimat we wnętrzu – wyrwany wprost z paryskiej kamienicy. Dla osób praktycznych nic fajniejszego – na ciemnym nie widać brudu.

Postaram się dostarczać wam więcej inspirujących zdjęć z ciemnym w tle a może niebawem ktoś zdecyduje się na taki akcent we własnym domu i się z nami tym podzieli?

photo: wallpaper.com