TREND: Ciemny sufit w łazience

 • Pinterest

  Pinterest
  PHOTO Emily Gilbert for Trad Home

 • Pinterest

  Pinterest
  PHOTO Alyssa Rosenheck for Sean Anderson

 • Pinterest

  Pinterest
  PHOTO Michael Graydon Nikole Herriott

 • Pinterest

  Pinterest
  Harper's Bazaar

Sufit to także ściana. Różni ją od pozostałych to, że zazwyczaj malujemy ją na biało, szczególnie w łazience. Jakie są inne możliwości pomalowania sufitu w tym pomieszczeniu? Czy ciemny kolor przytłoczy optycznie wnętrze? Oto kilka naszych wskazówek i rad.

Oczywiście w naszym przekonaniu biały sufit tworzy w łazience przestrzeń. Faktycznie, wszelkie odcienie bieli dodają pomieszczeniu lekkości i optycznie je powiększają. Niemniej jednak kolor na suficie dodaje łazience niecodziennego charakteru i poczucia luksusu.

Jak stosować kolor w łazience z wykorzystaniem sufitu? Jeśli zastosujemy ciemną barwę wyłącznie na suficie, pomieszczenie wyda się optycznie niższe. Jeżeli zaś położymy ciemną farbę zarówno na suficie, jak i na podłodze, a pozostałe ściany pozostawimy jasne – poszerzymy wizualnie przestrzeń łazienki. Jeśli natomiast zdecydujemy się na ciemny sufit, który będzie zachodził na ściany, poszerzymy i obniżymy wnętrze.

W Polsce coraz bardziej popularny jest styl glamour, także w łazienkach. To, co charakteryzuje tego typu wnętrza, to fakt, że nie można pozostać wobec nich obojętnym. To również doskonały przykład aranżacji, w której wykorzystuje się ciemne kolory. Żywe barwy fioletu, fuksji, purpury, liczne wzory i kontrasty to stały element łazienki glamour. Wspomniane odcienie (jeśli już decydujemy się na ich użycie na piątej ścianie) najlepiej eksponować w towarzystwie bieli lub beżu, np. pod postacią białej armatury lub mebli i dodatków.

Oto krótki przepis na piękne, eleganckie i wysmakowane wnętrze o kolorowym suficie. Co więcej, to tylko jeden z naprawdę wielu przykładów, w których możesz śmiało bawić się kolorami i kontrastami.

 

Wpis autorstwa Agnieszki Możejko z bloga Ł+.